Disaster Recovery to usługa polegająca na przygotowaniu oraz utrzymywaniu w stałej gotowości zapasowej infrastruktury teleinformatycznej klienta.

W sytuacji prowadzącej do niedostępności własnych systemów informatycznych klienta, np. w przypadku wystąpienia awarii, zadania podstawowego środowiska IT firmy zostają przejęte przez środowisko zapasowe umieszczone w Centrum Przetwarzania Danych Lufthansa Systems Poland.

Straty związane z niedostępnością systemów mogą być niezwykle bolesne dla przedsiębiorstwa: niewypełnienie lub opóźnienie w realizacji zobowiązań wobec kontrahentów, przerwanie procesu produkcyjnego, paraliż organizacyjny, utrata pozytywnego wizerunku na rynku.

Korzyści

Rozwiązania tego typu pozwalają na minimalizację czasu odtworzenia zdolności operacyjnej firmy w wypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej. Za ich sprawą można uniknąć poważnych strat finansowych związanych z nieplanowanym przestojem w działaniu systemów informatycznych i ewentualnym zniszczeniem infrastruktury informatycznej.

W ramach świadczonej usługi nasz Klient korzysta z:

Realizacja projektu DR

Projekt Disaster Recovery jest opracowywany indywidualnie, stosownie do potrzeb klienta, jego wymagań i zakresu działania.

Najważniejsze fazy projektu to:

Kompetencje

Firma Lufthansa Systems Poland świadczy usługi DR na skalę światową.

Z naszych rozwiązań korzysta szereg wiodących linii lotniczych.

Wykorzystujemy m. in. technologie Tivoli Storage Management, Hewlett-Packard, SUN Microsystems, Microsoft, Cisco, Inrange.

Działamy w oparciu o standardy Disaster Recovery Institute International.

section image

Skontaktuj się

z nami!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Masz pytania lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje? Napisz do nas!

arrow
FORMULARZ KONTAKTOWY